روان کننده بتن و کاهنده آب نرمال بتن بر پایه لیگنوسولفونات اصلاح شده Struplast N322

دانلود کاتالوگ محصول


شرح خلاصه ای از محصول

استراپلاست N322 یک روان کننده بتن نسل اول و بر پایه لیگنوسولفونات اصلاح شده با عملکرد بالا از واحد تحقیق و توسعه شرکت Strumix می باشد. این محصول جهت تولید بتنی با آب به سیمان متوسط و ایجاد روانی بالا با حفظ قوام بتن توسعه یافته است.


موارد كاربرد

استراپلاست N322 با کاهش آب بتن یا افزایش روانی بتن بدون افزایش آب در بتن برای موارد ذیل می تواند کاربرد داشته باشد: – انواع بتن ریزی مقاطع مختلف مانند شمع، پی، ستون، دیوار، سقف، بتن های پیش تنیده و …

 • استفاده در انواع بتن آماده
 • تولید انواع قطعات پیش ساخته بتنی
 • استفاده در محل پروژه و پس از حمل بتن
 • انواع سازه های با نفوذپذیری پایین و بتن های آب بند
 • استفاده در کنار انواع پوزولان ها و سیمان های آمیخته

عملکرد و مزایا

روان کننده های بتن بر پایه لیگنوسولفونات ها دارای زنجیرهای بلندی با بار منفی بسیار بالا می باشند. پس افزودن روان کننده به بتن این زنجیرهای با بار منفی طی زمانی بر روی سطح ذرات سیمان جذب می شوند. به این ترتیب ذرات سیمان دارای بار منفی بیرونی شده و هنگام نزذیک شدن به یکدیگر از هم دفع می شوند (دفع الکترو استاتیکی). با دفع ذرات سیمان از یکدیگر آب محبوس بین ذرات سیمان آزاد شده و این ذرات به صورت معلق باقی می مانند و بتن روان می شود. نکته قابل توجه این است که زنجیرهای لیگنوسولفونات بسیار بلند بوده و سبب یک فاصله حداقلی بین ذرات سیمان می شود. این فاصله اندک و به واسطه آن برخوردهای ذرات سیمان سبب ایجاد قوام بالا در بتن می شود. برخی از مزایای استفاده از این افزودنی بتن عبارتند از:

 • افزایش روانی بدون افزایش آب
 • کاهش آب بتن تا 15 درصد
 • افزایش مقاومت های مکانیکی اولیه و نهایی بتن
 • کاهش احتمال جداشدگی و آب انداختگی و بهبود پمپ پذیری بتن
 • حفظ مطلوب اسلامپ بتن در آب و هوای معتدل در میزان مصرف متوسط
 • افزایش دانسیته و بهبود سطح نهایی بتن
 • کاهش نفوذ آب در بتن و همچنین افزایش مقاومت در برابر سیکل ذوب و یخ
 • فاقد یون کلر و عدم تاثیر بر خوردگی آرماتور در بتن
 • کاهش ترک های سطحی و جمع شدگی بتن

استاندارد ها

افزودنی بتن استراپلاست N322 با الزامات استاندارد های ASTM C494 و EN 934-2 و ISIRI 2930-2 مطابقت کامل دارد.


اطلاعات محصول

Struplast N322
پایه شیمیایی لیگنو سولفونات
شکل ظاهری مایع قهوه ای
دانسیته (گرم بر سانتی متر مکعب) 0/02 ± 1/15
pH 6 الی 8
میزان یون کلر فاقد یون کلر
زمان ماندگاری حداقل 12 ماه
شرایط نگهداری در بسته بندی اولیه باز نشده به دور از نور مستقیم آفتاب، یخبندان، رطوبت و در دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری گردد
بسته بندی گالن 20 ، بشکه 240 و مخزن 1100 کیلوگرمی

 


اطلاعات نحوه مصرف

میزان مصرف: میزان مصرف محصول وابسته به شرایط طرح اختلاط بتن بین 0/2 الی 0/8 درصد وزن مواد سیمانی می باشد. میزان مصرف دقیق هر طرح بهتر است با آزمایش در آزمایشگاه یا محل پروژه تعیین گردد. جهت اطلاعات بیشتر، مصرف محصول خارج از محدوده مصرف و یا مصرف محصول درکنار سایر مواد افزودنی با بخش فنی و تحقیق و توسعه Strumix تماس بگیرید.
روش مصرف در بچینگ یا مخلوط کن: بهتر است که افزودنی بتن با بخش ثانویه آب اختلاط به بتن اضافه گردد.
روش مصرف مستقیم در تراک بتن آماده: میزان افزودنی بتن مورد نیاز به تراک اضافه شده و به مدت 3 تا 5 دقیقه کاملا با دور تند مخلوط گردد و سپس بتن تخلیه شود.


محدودیت ها

 • افزودنی بتن استراپلاست N322 به سیمان خشک اضافه نگردد.
 • در صورت یخ زدن محصول، باید در دمای اتاق قرار گیرد تا به آرامی دوباره مایع گردد و بعد از مخلوط کردن دوباره می تواند در بتن مصرف گردد.

محیط زیست، سلامت و ایمنی

بهتر است روان کننده بتن استراپلاست N322 در محیط زیست ریخته نشود و هرگونه شستشوی ظروف پس از مصرف و … به فاضلاب قابل تصفیه انتقال پیدا کند. این محصول برای سلامت و ایمنی افراد خطرناک نمی باشد ولی در تماس با پوست و چشم می تواند ایجاد حساسیت کند. برای مصرف بهتر است که از عینک، ماسک و دستکش مناسب استفاده گردد. برای اطلاعات بیشتر به برگه مشخصات ایمنی محصول رجوع گردد.


مرجع اطلاعات داده شده

تمام اطلاعات این مشخصات فنی براساس آزمایشات آزمایشگاهی و تجربیات پروژه ای شرکت Strumix می باشد. داده های واقعی اندازه گیری ممکن است به علت شرایطی فراتر از کنترل ما متفاوت باشد. توصیه می شود که همیشه از ما آخرین برگه مشخصات فنی محصولات را بخواهید. همچنین زیر ساخت های استفاده و روش درست استفاده در کارگاه بر عهده مشتریان می باشد و بخش فنی Strumix می تواند اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار دهد و یا با حضور در محل پروژه خدمات فنی لازم را ارائه دهد.